چرا مراکز تجاری به فردشمار نیاز دارند؟

هدف اصلی مراکز تجاری، جذب بالای مشتری است. در واقع مال‌های تجاری یک استراتژی کلی دارند. تمامی اقدامات آنها برای ایجاد فضای جذاب تر یا وجود برندهای معتبر، برای جذب بالاتر مشتریان است. در واقع آنها تمایل دارند که میزان ترافیک ورودی را افزایش دهند. هر چه ترافیک ورودی یک مال تجاری بیشتر باشد، آن محل برای فروشگاه‌ها جذاب‌تر می‌شود. لذا هرچه فروشگاه‌ها آن مرکز خرید را جذاب‌تر بیابند، تمایل بیشتری به مذاکره در مورد اجاره‌های طولانی‌تر پیدا می‌کنند.
بنابراین صاحبان مال‌های تجاری، برای کنترل و رصد کردن مال‌های تجاری خود نیاز به یک معیار قابل اندازه‌گیری دارند. از آنجایی که ترافیک ورودی بازدیدکنندگان حیات کسب‌و کار یک مرکز تجاری است، با اندازه‌گیری آن می‌توان شناخت دقیق و منطقی نسبت به عملکرد مرکز تجاری خود بدست آورید.  


همه ما آگاه هستیم که نظارت بر تغییرات تدریجی ( به‌صورت ساعتی، روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه) برای کنترل هوشمندانه یک مال تجاری، امری ضروری است. متاسفانه، بسیاری از مراکز هنوز از روش‌های منسوخ و غیرقابل اعتماد استفاده می‌کنند، هم‌چون شمارش تعداد خودرو و ضرب آن در عددی ثابت! یا استفاده از منابع نگهبانی برای شمارش دستی در طول روز، که کارآمد نیست، زیرا:

  • هر فرد نیاز به استراحت، زمان نهار و ... دارد. بنابراین ثبت آمار با تمرکز صددرصد امکان‌پذیر نیست.
  • ثبت اطلاعات بر اساس دقیقه، در زمان‌های پرتراکم افراد امکان‌پذیر نیست.
  • در صورت ثبت اطلاعات نیز، نیاز به وارد کردن اطلاعات به اکسل و تحلیل آن است که نیازمند به صرف زمان زیاد می‌باشد.
  • بسیار یک کار خسته‌کننده است و مداومت آن در طول زمان خطاهای زیادی را در شمارش ایجاد خواهد کرد.

اگر داده‌های ترافیک ورودی از دقت خوبی برخوردار نباشد، داده‌های معناداری بدست نخواهید آورد. لذا تمام تلاش تیم ما این بوده است که از بروزترین تکنولوژی دنیا استفاده کند. علاوه بر آن، سرویس ویوکانت داده‌های دقیقی را به شما ارائه دهد و مسئولیت هرگونه پشتیبانی فنی را به عهده خواهد داشت. این دستگاه People Counting برای تراکم سه نفر در یک مترمربع، بالای 93 درصد و برای یک نفر در یک مترمربع بالای 99 درصد است. لذا داده‌های خروجی دستگاه بسیار قابل‌اعتماد است.

جنبه‌های دیگر فردشمار ویوکانت در مراکز خرید

به همان اندازه که درآمد یک مجموعه مهم است، هزینه‌های عملیاتی نیز حائز اهمیت می‌باشد. مال‌های تجاری برای عملکرد صحیح نیاز است که هزینه‌های گزافی را بپردازند. بنابراین نیاز است که برای مدیریت هزینه‌ها، بهینه‌سازی‌هایی انجام پذیرد. داده‌های دقیق ترافیک ورودی، موثرترین راه‌حل برای مدیریت کاهش هزینه‌ها است.
با درک دانشی عمیق از میزان حجم تردد بازدیدکنندگان در زمانهای مختلف (در طول روز یا هفته)، مدیریت مرکز می‌تواند تصمیم‌گیری صحیحی در بهینه‌سازی هزینه‌های عملیاتی داشته باشد. هزینه‌ها شامل: برنامه‌های کاری کارکنان، گرمایش مرکز، تهویه مطبوع، روشنایی و حتی تعمیرات جزئی به ازای هر 1000 بازدیدکننده است.

مدیریت هزینه های عملیاتی

از داده‌های ترافیکی می‌توان برای برنامه‌ریزی گشت‌های امنیتی در مناطق خاصی از مرکز استفاده کرد. این کار نه‌تنها باعث به حداقل رساندن هزینه‌های عملیاتی‌ می‌گردد بلکه موجب افزایش امنیت به نسبت بازدیدکننده می‌شود.

مدیریت امنیت
مال‌های تجاری

با دراختیار داشتن داده‌های دقیق ترافیک ورودی هرطبقه و همچنین متوسط زمان ماند افراد در هرناحیه، می‌توان مبلغ اجاره هر مغازه را متناسب با ترافیک افراد آن ناحیه پیشنهاد کرد. در نتیجه، تصمیم‌گیری را برای صاحب مال‌ تجاری و صاحبان فروشگاه‌ها ساده‌تر خواهد کرد.

مدیریت منطقی
اجاره‌بها فروشگاه‌ها

مراکز خرید به عنوان مقصد باید محیطی را فراهم کنند که خریداران از آن لذت ببرند و بخواهند در آن حضور داشته باشند. یک سیستم شمارش افراد به مدیریت کمک می کند تا رفتار بازدیدکنندگان را درک کند. درواقع، نواحی شلوغ و خلوت را را شناسایی کند و گام هایی را برای بهبود آن بردارد.

ایجاد تجربه
خوب برای مشتری

مکان‌های در مرکز خرید شما وجود دارد که بسیار مناسب برای اهداف تبلیغاتی هستند. با کسب داده‌های جامع و دقیق ترافیک ورودی، می‌توانید درآمدزایی از این طریق را فعال نمائید. با آگاهی از حجم تردد و زمان سکونت در مناطق خاصی از مرکز، می توان مقادیر خاصی را به این ورودی ها و مناطق نسبت داد. لذا مدیریت مرکز می‌تواند از اطلاعات ترافیکی خود برای جلب نظر تبلیغ‌کنندگان استفاده کند.

افزایش درآمد

ویوکانت به شما سرویسی ارائه می‌دهد که با استفاده از آن تعداد افراد بازدیدکننده از کسب‌وکار خود را به‌دقت بشمارید.

سرویس فردشمار، ارتقاء کسب‌وکار

< خرید ویوکانت

وبلاگ ما

رقبای شما چه دانشی دارند؟

بسیاری از خرده فروشان بزرگ معیار منطقی و صحیحی برای مقایسه ندارند. تنها میزان فروش یک فروشگاه، پارامتر کلیدی برای مقایسه آن‌ها است. اگر شما صاحب یک فروشگاه هستید و ...

< ادامه
تمامی مقالات

بیشترین بهره‌مندی از داده‌های مشتریان

برکسی پوشیده نیست که در سال‌های اخیر بسترها‌ی فروش اینترنتی بر اثر پاندمی کرونا بشدت افزایش یافته است و تهدیدی برای فروشگاه‌ها شده است. اما تجربه نشان داده است که مشتریان ...

< ادامه