راه‌ حل

قدم اول، استفاده از سرویس فردشمار ویوکانت برای چند فروشگاه به مدت یک‌ماه.
قدم دوم، خرید سالانه سرویس ویوکانت برای تمامی فروشگا‌های چرم‌مشهد در سراسر کشور.

نتایج استفاده از ویوکانت

ایران دارای مرغوب‌ترین چرم‌ در سراسر جهان است. تا سال‌ها، این چرم گران‌بها به‌عنوان مواد اولیه به سایر کشورها صادر ‌شده است. حدود 25 سال پیش، ایده تاسیس اولین فروشگاه چرم مشهد رغم خورد تا محصولات چرمیِ باکیفیت، با نگرش مخاطب ایرانی را تولید کند. با درک ارزش کالای چرم توسط مخاطبان و تلاش پرثمر تیم چرم مشهد، امروزه به یکی از فروشگاه‌های اصلی فروش کالاهای چرم در ایران تبدیل شده است. این برند توانمند با تولید کالاهای مرغوب چرم و جذب مخاطبان خود، توانسته است که تعداد شعبات زنجیره‌ای خود را به 60 فروشگاه در کشور توسعه دهد. درنتیجه، مخاطبان در هرشهری می‌توانند به محصولات باکیفیت چرم مشهد دسترسی داشته باشند.

درباره مشتری

در عصر حاضر، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و شرکت‌های بزرگ برای بقا، نیاز به هوشمندسازی سیستم دارند. اگر هم‌گام با تکنولوژی در راستای بهبود کل سیستم حرکت نکنند، به‌سرعت از میدان رقابت خارج می‌شوند. در واقع، بزرگی سیستم هیچ کمکی به بقا نخواهد کرد، بلکه چابکی شرکت‌ها در عرصه رقابت است که موجب پایداری خواهد شد. نظارت بر 60 فروشگاه در حال حاضر و افزایش آن در سال‌های آتی، نیاز به هوشمندسازی دارد تا گام‌های صحیحی در آینده برداشته شود. هوشمندسازی سیستم در گرو تعریف پارامترهای کلیدی عملکردی (KPI) است تا معیار منطقی برای نظارت وجود داشته باشد که اولین قدم در این راستا، استفاده از داده‌های دقیق ترافیک ورودی است. تجربه نشان داده است که انتخاب مناسب فردشمار بسیار حائز اهمیت است، زیرا انتخاب اشتباه موجب از دست رفتن انرژی و زمان خواهد شد. بنابراین، پارامتر‌های "دقت فردشمار" و "پشتیبانی فنی"، بخش جدایی‌ناپذیر یک فردشمار هستند.

چالش مشتری

  • شناخت دقیق ترافیک ورودی هر فروشگاه و تجمیع داده‌های همه فروشگاه‌ها در یک داشبورد اختصاصی و قابلیت آنالیز بین فروشگاه‌ها
  • نرخ تبدیل هر فروشگاه با ترکیب داده‌های مالی با داده‌های ترافیکی بدست آمد.
  • بر اساس نوع مکان هر فروشگاه، خط مبنایی برای نرخ تبدیل آن‌ها تعریف شد که عملکرد پائین‌تر از آن به‌عنوان یک هشدار برای مدیران ارشد ارسال شود.
  • ساعات و روزهای پر تردد مشخص شد و وظایف غیرفروش مدیر به ساعات خلوت هدایت شد.
  • هماهنگی بهتر کارکنان برای افزایش تعداد پرسنل در ساعات پرتردد، که موجب بهبود نرخ تبدیل و افزایش فروش شد.
  • پس از چند هفته، اکثر فروشگاه‌هایی که عملکرد ضعیفی دارند می‌توانند نسبت تبدیل خود را بهبود دهند تا به میانگین زنجیره نزدیک‌تر شوند.
  • پس از چند ماه، عملکرد کل سیستم بهبود خواهد یافت و به افزایش میانگین نرخ تبدیل زنجیره کمک کرد.
  • نظارت دقیق و راحت بر هر فروشگاه میسر شد، لذا دیگر محدودیتی برای افزایش شعب فروشگاه‌ها از لحاظ نظارت وجود ندارد.
  • نظارت بر اثربخشی هر یک از تبلیغات و آنالیز رفتار مشتری ممکن شد.