دستگاه شمارش افراد | دستگاه پاخور | پاخور فروشگاهی

همه ما آگاه هستیم که نظارت بر تغییرات تدریجی ( به‌صورت ساعتی، روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه) برای کنترل هوشمندانه یک مال تجاری، امری ضروری است. متاسفانه، بسیاری از مراکز هنوز از روش‌های منسوخ و غیرقابل اعتماد استفاده می‌کنند، هم‌چون شمارش تعداد خودرو و ضرب آن در عددی ثابت! یا استفاده از منابع نگهبانی برای شمارش دستی در طول روز، که کارآمد نیست، زیرا:

  • هر فرد نیاز به استراحت، زمان نهار و ... دارد. بنابراین ثبت آمار با تمرکز صددرصد امکان‌پذیر نیست.
  • ثبت اطلاعات بر اساس دقیقه، در زمان‌های پرتراکم افراد امکان‌پذیر نیست.
  • در صورت ثبت اطلاعات نیز، نیاز به وارد کردن اطلاعات به اکسل و تحلیل آن است که نیازمند به صرف زمان زیاد می‌باشد.
  • بسیار یک کار خسته‌کننده است و مداومت آن در طول زمان خطاهای زیادی را در شمارش ایجاد خواهد کرد.

کاربرد دستگاه People Counting برای مرکز خرید

هدف اصلی مراکز تجاری، جذب بالای مشتری است. در واقع مال‌های تجاری یک استراتژی کلی دارند. تمامی اقدامات آنها برای ایجاد فضای جذاب تر یا وجود برندهای معتبر، برای جذب بالاتر مشتریان است. در واقع آنها تمایل دارند که میزان پاخور ورودی را افزایش دهند. هر چه پاخور ورودی مرکز خرید بیشتر باشد، آن محل برای فروشگاه‌ها جذاب‌تر می‌شود. لذا هرچه فروشگاه‌ها آن مرکز خرید را جذاب‌تر بیابند، تمایل بیشتری به مذاکره در مورد اجاره‌های طولانی‌تر پیدا می‌کنند.
بنابراین صاحبان مال‌های تجاری، برای کنترل و رصد کردن مال‌های تجاری خود نیاز به یک معیار قابل اندازه‌گیری دارند. از آنجایی که شمارش ورودی بازدیدکنندگان حیات کسب‌و کار یک مرکز تجاری است، با اندازه‌گیری آن می‌توان شناخت دقیق و منطقی نسبت به عملکرد مرکز تجاری خود بدست آورید. 


اگر داده‌های دستگاه People Counting از دقت خوبی برخوردار نباشد، داده‌های معناداری بدست نخواهید آورد. لذا تمام تلاش تیم ما این بوده است که از بروزترین تکنولوژی دنیا استفاده کند. علاوه بر آن، سرویس ویوکانت داده‌های دقیقی را به شما ارائه دهد و مسئولیت هرگونه پشتیبانی فنی را به عهده خواهد داشت. دقت این دستگاه برای تراکم سه نفر در یک مترمربع، بالای 93 درصد و برای یک نفر در یک مترمربع بالای 99 درصد است. لذا داده‌های خروجی دستگاه بسیار قابل‌اعتماد است.

مکان‌هایی در مرکز خرید شما وجود دارد که بسیار مناسب برای اهداف تبلیغاتی هستند. با کسب داده‌های جامع و دقیق پاخور ورودی، می‌توانید درآمدزایی از این طریق را فعال نمائید. با آگاهی از حجم تردد و زمان سکونت در مناطق خاصی از مالهای تجاری، می توان مقادیر خاصی را به این ورودی ها و مناطق نسبت داد. لذا مدیریت مرکز خرید می‌تواند از داده های ورودی مال تجاری برای جلب نظر تبلیغ‌کنندگان استفاده کند.

با دراختیار داشتن داده‌های دقیق ترافیک ورودی هرطبقه و همچنین متوسط زمان ماند افراد در هرناحیه، می‌توان مبلغ اجاره هر مغازه را متناسب با پاخور ورودی آن ناحیه پیشنهاد کرد. در نتیجه، تصمیم‌گیری را برای صاحب مجتمع تجاری و صاحبان فروشگاه‌ها ساده‌تر خواهد کرد.

به همان اندازه که درآمد یک مجموعه مهم است، هزینه‌های عملیاتی نیز حائز اهمیت می‌باشد. مال‌های تجاری برای عملکرد صحیح نیاز است که هزینه‌های گزافی را بپردازند. بنابراین نیاز است که برای مدیریت هزینه‌ها، بهینه‌سازی‌هایی انجام پذیرد. داده‌های دقیق پاخور مجتمع تجاری، موثرترین راه‌حل برای مدیریت کاهش هزینه‌ها است.
با درک دانشی عمیق از میزان حجم تردد بازدیدکنندگان در زمانهای مختلف (در طول روز یا هفته)، مدیریت مجتمع تجاری می‌تواند تصمیم‌گیری صحیحی در بهینه‌سازی هزینه‌های عملیاتی داشته باشد. هزینه‌ها شامل: برنامه‌های کاری کارکنان، گرمایش مرکز، تهویه مطبوع، روشنایی و حتی تعمیرات جزئی به ازای هر 1000 بازدیدکننده است.

از داده‌های ترافیک ورودی می‌توان برای برنامه‌ریزی گشت‌های امنیتی در مناطق خاصی از مرکز خرید استفاده کرد. این کار نه‌تنها باعث به حداقل رساندن هزینه‌های عملیاتی‌ می‌گردد بلکه موجب افزایش امنیت به نسبت بازدیدکننده می‌شود.

مراکز خرید به عنوان مقصد باید محیطی را فراهم کنند که خریداران از آن لذت ببرند و بخواهند در آن حضور داشته باشند. یک دستگاه People counter به مدیریت کمک می کند تا رفتار بازدیدکنندگان را درک کند. درواقع، نواحی شلوغ و خلوت را را شناسایی کند و گام هایی را برای بهبود آن بردارد.

افزایش درآمد

مدیریت هزینه های عملیاتی

مدیریت امنیت مال‌های تجاری

مدیریت منطقی اجاره‌بها فروشگاه‌ها

ایجاد تجربه خوب برای مشتری

جنبه‌های دیگری بر کارامدی دستگاه People counter

هر آنچه را که می‌توانید اندازه‌گیری کنید، قابل مدیریت کردن است.

بیشترین بهره‌مندی از داده‌های مشتریان

برکسی پوشیده نیست که در سال‌های اخیر بسترها‌ی فروش اینترنتی بر اثر پاندمی کرونا بشدت افزایش یافته است و تهدیدی برای فروشگاه‌ها شده است. اما تجربه نشان داده است که مشتریان ...

< ادامه

تاریخچه دستگاه فردشمار

سیستم‌های فردشمار حدود دو دهه است که در دنیا مورد استقبال قرار گرفته است. در طول این سال‌ها با توجه به نیاز، فناور‌ی مربوط به شمارنده‌ها به تدریج تکمیل‌تر، بروز‌تر و دقیق‌تر شده‌اند ...

< ادامه

وبلاگ ما

تمامی مقالات